Chcete rozšířit možnosti své zahrady o pěstování ve skleníku? Neváhejte a vyberte si ho u nás. Nabízíme kvalitní skleníky od předních a prověřených značek. Skleníky do malých zahrad (nejmenší rozměr 2 x 2 metry) i prostorné - pro profi pěstování. Můžete si vybrat skleník ze skla českého výrobce Limes nebo skleník polykarbonátový. Rozvážíme vlastní dopravou po celé ČR - garantujeme kvalitu doručení! Jsme na trhu již od roku 2005.
Jak vybrat správný skleník?
Abyste zvolili správně, sdílíme pár tipů, čemu při výběru věnovat pozornost.
číst dále
Polykarbonát nebo sklo?
Zásadní otázka. Oba materiály poskytnou skvělé podmínky i prostor pro pěstování. Oba mají své výhody i nevýhody. Polykarbonát má lepší tepelněizolační vlastnosti, takže není tak ,,studený,, jako sklo a někdo v něm pěstuje i celoročně. Skleněný skleník zase působí v zahradě estetičtěji a přirozeněji. U polykarbonátového skleníku odpadá nutnost připravit betonové základy, což může ušetřit spoustu času i pár tisíc a je to jeden z hlavních důvodů jejich oblíbenosti. U klasického skleníku je podezdívka téměř nezbytná, avšak k některým skleníkům lze zakoupit i základový rám, který betonové základy může nahradit.
Polykarbonát obloukový nebo sedlový?
Často se v diskuzích objevuje varování, že polykarbonátový skleník ulítne ve větru. Většinou však šiřitel této zprávy zapomene dodat, že má na mysli levnější skleník sedlového typu. Tam jsou totiž jednotlivé polykarbonátové desky pouze zasunuty do drážky. U obloukového skleníku jsou pláty polykarbonátu v celku, obepnou celou konstrukci a šroubují se k ní. Obloukový tvar lépe odolává větru i sněhové zátěži. Někdo však k sedlovému tvaru tíhne, proto máme v nabídce i ,,áčkový,, skleník Covertec House, který má inovativní systém uchycení desek - upevňují se taktéž sešroubováním a riziko ulítnutí desek je tedy minimální.
Skleník vybírejte i dle síly polykarbonátu, přičemž v nížinách budou pro běžné pěstování stačit 4 mm, ve vyšších nadmořských výškách je vhodnější zvolit 6mm polykarbonát nebo ještě silnější. Každý další mm navíc však snižuje světelnou propustnost.
Jedním ze základních předpokladů úspěšného pěstování ve skleníku je dostatečná cirkulace vzduchu. Střešní okno s automatickým otvíračem je proto skvělým pomocníkem zejména delších skleníků. Automatický otvírač pohlídá teplotu ve skleníku za vás a zajistí efektivní větrání. Myslete na to při nákupu skleníku. Na každé dva metry by mělo být jedno větrání (vepředu stačí dveřní okénko, uprostřed právě střešní okna).
A ještě rada na závěr: pokud vám to prostor a finance dovolí, tak si vyberte skleník větší, než jste původně plánovali, protože valná většina zahrádkářů po prvním roce pěstování zkonstatuje, že vybraný skleník nestačil.
Přejeme vám dobrý výběr a spokojené pěstování.