Tenkovrstvá sádrová omítka Rigips Rimano UNI

Šedo-bílá sádrová omítka pro renovace, zvláště po výměně oken. ... více
Dostupnost:Ihned k odběru
Ceníková cena
výrobce:
459,80 Kč
Sleva:6%
Cena za 1 ks s DPH:432.21432,21
Cena za 1 ks bez DPH:357,20 Kč
ks
Značka:Rigips  
Záruka:24 měsíců
Rozměr:25 kg
Váha:25 kg / ks
Barva:světle šedá
Doba dodání:Do 5 pracovních dnů
Kód produktu:KB514350

Tenkovrstvá sádrová omítka Rigips Rimano UNI

Popis:

Sádrová omítka Rimano UNI je ideální pro opravy ostění oken a dveří při jejich výměně. Vhodná je i na veškeré lokání opravy a vysprávky poškozených ploch i ve větších tloušťkách (lokálně až 9 cm). S rychloopravárenskou sádrovou maltou Rimano UNi budete mít zapravené špalety oken a dveří během jednoho pracovního dne. Sádrovou maltu Rimano UNI je možné použit i pro celoplošné omítání v tloušťce vrstvy 5-30 mm a to všech druhů podkladů v interiéru (beton, pórobeton, cihelné zdivo, apod.), vzhledem ke kratší době zpracovatelnosti ji však doporučujeme pro omítání menších ploch. Doporučujeme pro interiéry s obvyklou vlhkostí vzduchu, včetně kuchyní a koupelen.

Výhody omítek RImano: 

 • zajišťují prodyšnost zdiva díky svému nízkému difúznímu odporu
 • mají schopnost přijímat a uvolňovat vzdušnou vlhkost
 • regulují klima uvnitř místnosti
 • mají schopnost lepšího přenosu drobného pnutí v podkladu
 • zpracovávané směsi a na rozdíl od tradičních omítek zvyšují vydatnost
 • nemusí se brousit
 • jsou vhodné i pro začištění drážek po elektro - a vodoinstalaci
 • jsou dokonale hladké, nedrží se na nich prach, a proto jsou vhodné pro alergiky
 • umožňují aplikovat různé malířské techniky a plastické dekorace
 • neabsorbují pigmenty barev ani následných nátěrů – není třeba často malovat
 • zamezují vzniku plísní
Technické údaje  
Zpracování  ručně
Zpracovatelnost 60 min.
Doporučená tloušťka vrstvy 5-30 mm
Spotřeba při tl. vrstvy 1 mm cca 0,8 kg/m2
Směsný poměr s vodou cca 1,5 kg/ 1 l
Pevnost v tahu za ohybu > 1,0 MPa
Pevnost v tlaku > 2,5 MPa
Pevnost v přídržnost > 0,5 MPa
Faktor difúzního odporu μ = 10

Zpracování:

 

Příprava podkladu:

Před aplikací stěrky na vysoce hladké, nenasákavé podklady (např. beton) je pro zvýšení přilnavosti k podkladu nutno vždy použít Základní kontaktní nátěr Rigips. Naopak vysoce savé podklady (např. pórobeton, jádrové omítky apod.) je nutno opatřit Základním penetračním nátěrem Rigips.
Podmínky pro aplikaci:
Aplikace se provádí při teplotě prostředí, podkladu a materiálu vyšší než +5 °C. Podklad musí být soudržný, suchý a čistý (zbavený prachu, mastnoty, zbytků případných odbedňovacích prostředků či nesoudržných vrstev a jiných nečistot).
Zpracování:
Vsypte 1,5 kg prášku do 1 litru čisté vody a rozmíchejte dohladka ručně nebo elektrickou metlou s nízkými otáčkami. Přisypávání prášku je možné, dokud nedosáhnete požadované hustoty. Pro vyplňování děr doporučujeme namíchat směs hustší, pro plošné omítání naopak směs řidší.
Aplikace:

Omítku nanášíme v jedné nebo dvou vrstvách (druhou vrstvu vždy do ještě nezaschnuté vrstvy první) nerezovým nářadím, a to v potřebné tloušťce. Po zavadnutí povrch navlhčíme hubovým hladítkem namočeným ve vodě. Omítka po navlhčení uvolní jemnou sádru, kterou vyrovnáme případné nerovnosti. Finální gletování provádíme fasádní nerezovou špachtlí.

Upozornění:
Do materiálu, u kterého již začal proces tuhnutí, nedolévejte vodu, neboť by mohlo dojít ke vzniku prasklin. Nemíchejte s jinými materiály. Používejte čisté nářadí, nádobu i vodu! 

Zapracování okenní špalety krok za krokem:

1) Prvním krokem při zapravování okenní špalety je vyspravení větších nerovností zdiva, které provedeme omítkou Rimano UNI nebo sádrovou omítkou, která je použita na ostatních plochách místnosti. Z APU lišty odstraníme lepicí pásku na mechovce, která bude tvořit dilataci mezi okenním rámem a omítkou.

 

 

 

2) Na hranu okenního rámu nalepíme APU lištu. Kolmé špalety docílíme tak, že nejdříve nalepíme APU lištu na okno a podle ní potom osadíme rohovou lištu (doporučujeme pozinkovaný rohový profil). Chceme-li špaletu otevřenou, nejdříve osadíme rohovou lištu proti okennímu rámu. Potom nalepíme APU lištu a o její tloušťku budeme mít špaletu otevřenou ve stejném úhlu na celém okně.

 

 

 

3) Pro samotné osazení rohové lišty si namícháme směs dostatečně hustou. Naneseme ji na roh špalety, čímž si ho připravíme pro vložení rohového profilu. Pokud je potřeba dorovnávat větší vrstvu, nanášíme směs ve 2 krocích.

 

 

 

 

 

 

 

5) Do nanesené směsi vložíme rohovou lištu a srovnáme do tloušťky omítky na zdivu a na rovinu APU lišty na rámu okna. Oba profily osazujeme s velkou pečlivostí s ohledem na svislost a rovinnost špalety.

 

 

 

 

 

6) Na špaletu naneseme (popř. vmáčkneme zednickou lžící) směs a srovnáme ji podle APU lišty a rohové lišty. I v případech, kdy je třeba doplnit větší vrstvu směsi, použijeme sádrovou omítku. Nedoporučujeme do špalety vkládat žádný jiný materiál, jako je polystyrén apod. Maximální tloušťka vrstvy je 30 mm, při větších tloušťkách je vhodné provádět nanesení omítky až ve třech vrstvách po 30 mm, tzv. aplikace „mokré do mokrého“.

 

 

 

 

 

7) Po přiměřeném vyzrání plochu navlhčíme dlouhými tahy houbovým hladítkem namočeným ve vodě. Správný okamžik pro navlhčení je ten, kdy při přitlačení dlaně na stěnu je podklad již pevný, ale prstem ještě můžeme vmáčknout důlek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8)Omítka po navlhčení uvolní jemnou sádru, kterou vyrovnáme všechny nerovnosti. Toto dorovnávání stěny provádíme fasádní špachtlí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9) Nakonec odtrhneme ochranný pásek z APU lišty. Ten bránil poškození okenního rámu nářadím při provádění omítky

 

 

 

Skladování: 

Skladovat nutno v suchu  při teplotách od 5°C do 30°C po dobu 12-ti měsíců. Po otevření zpracujte do 3 měsíců. 

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci :

Před započetím práce věnujte pozornost pokynům, které jsou uvedeny na obalu výrobku. Dodržujte obecná pravidla bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Při práci s výrobkem nejezte, nepijte, nekuřte a používejte předepsané ochranné pracovní pomůcky. Bezpečnostní list pro produkt není zpracován. Podle Nařízení 1278/2008/ES směs nebyla klasifikována jako nebezpečná a nesplňuje podmínky stanovené v článku 31 nařízení 1907/2006, při jejichž splnění je nutno bezpečnostní list zpracovat.

Likvidace odpadů:

Podstupujte podle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, v platném znění.

Soubory ke stažení

NázevFormátVelikostOtevřít souborStáhnout soubor
Rigips - Rimano UNI - technický list.pdf0,24 MBotevřítstáhnout
Rigips - Rimano UNI - bezpečnostní list.pdf0,17 MBotevřítstáhnout
Ohodnoťte produkt

Hodnocení produktu Rimano UNI zákazníky

Podělte se s ostatními zákazníky o Váš názor na tento produkt.

Vážení zákazníci, v aktuální situaci může docházet ke zpoždění dodání některých objednávek. Děkujeme za pochopení.

Kontakty Vše o nákupu Proč s námi Přihlásit se