Lepidlo Den Braven Thermo Kleber WOOD

Jednosložkové nízkoexpanzní polyuretanové lepidlo, speciálně vyvinuto pro požadavek lepení polystyrenu (EPS, EPS-P, XPS aj.) k dřevěným materiálům a výrobkům na bázi dřevní hmoty. ... více
Dostupnost:Ihned k odběru
Cena za 1 ks s DPH:213.25213,25
Cena za 1 ks bez DPH:176,24 Kč
ks
Značka:Den Braven  
Záruka:24 měsíců
Rozměr:750 ml
Hmotnost:0,75 kg / ks
Barva:žlutá
Doba dodání:Do druhého pracovního dne
Kód produktu:40221WT
Den Braven
Doprava zdarma
na produkty značky Den Braven
nad 18 150,- Kč s DPHzdarma

Lepidlo Den Braven Thermo Kleber WOOD

Popis: 

Lepidlo Thermo Kleber Wood od společnosti Den Braven je jednosložkové nízkoexpanzní polyuretanové lepidlo, speciálně vyvinuto pro požadavek lepení polystyrenu (EPS, EPS-P, XPS aj.) k dřevěným materiálům a výrobkům na bázi dřevní hmoty jako OSB, cementovláknitým (Lafarge LaPlura, Cetris) a sádrovláknitým deskám (Farmacell). Výborné při tvorbě tepelného štítu ve skladbě dřevo - PUR - EPS. Výsledná vlna má výbornou strukturu i při + 5°C.

Výhody a vlastnosti:

  • Rychle vytvrzující, rozměrové stabilní.
  • Rovnoměrná struktura, výborná zvuková a tepelná izolace.
  • Výborná přilnavost na beton, zdivo, dřevo, polystyren, neměkčené PVC, včetně modifikovaných asfaltových pásů, apod.

Použití:

Lepidlo Thermo Kleber Wood je určeno k lepení lehkých izolačních materiálů a dekorativních prvků z polylstyrenu, lepení EPS i sokolového XPS. Vhodné pro lepení desek z EPS ve vrstvených skladbách tzv. sendviče při stavbě nízkoenergetických domů. Jedná se o skutečně vysoce efektivní lepení a montáž izolačních materiálů. Vyznačuje se výbornou přilnavostí na OSB broušené desky. Lepidlo lze využít i při vyplňování spár mezi tepelně izolačními deskami z materiálů EPS, XPS a z minerálních vláken.

 

Technické parametry  
Tepelná odolnost -40°C až 90°C (po vytvrzení)
Aplikační teplota 5°C až 35°C
Součiniel tepelné vodivosti  0,035 W/mK
Třída reakce na oheň F
Spotřeba (vydanost balení) 4 - 6 m2

Podklad:

Savé podklady jako jsou sádrovláknité nebo cementovláknité desky před lepením napenetrujeme. Napenetrovaný povrch se nevlhčí. Prašný povrch snižuje přilnavost lepidla. Vhodné je také aby povrch byl suchý a nedocházelo tak narušení struktury pěny. 

Aplikace:

Našroubujeme na pistoli a následně nejméně 30 krát prostřepeme. Při dávkování na izolat nepokládáme ústí pistole pří mo na izolat, ale ponecháme jej ve vzdálenosti cca 1 cm.  Při lepení polyestyrenovýh desek naneseme pěnu po obvodě s odstupem 2-4 cm od hrany desky, ale tak aby při přiložení desky k podkladu neodšlo k vytlačení lepidla přes okraj desky. Kromě aplikace na okrajidesky provedeme nanesení lepidla ještě nejméně jedním pruhem ve středu desky ve směru její delší strany. Neprovádějte nanášení lepidlo do tavrů W  nebo X. V případě kotveného systému by mělo být zakrytí PUR pěnou po jejím přitlačením na 20% plochy desky. V případě lepeného systému s doplňkovým kotvením by mělo být zakrytí na 40%. Desku přiložte ke stěne cca do 2 minut od aplikace pěny, dotlačte a zarovnejte pomcí dlouhá latě. Delší prodleva snižuje přídržnost. Rovinnost povrchu desky je možné korigovat zhruba do 20 minut od nalepení. Již po 2 hodinách je možné přistoupit k dalším technologickým úkonům. 

Omezení:

Nedoporučuje se pro aplikace do uzavřených prostor, stejna jako pro použití na PE, PP, teflon, silikon a mastné povrchy. Při chladném počasí se nedoporučeuje podklad či pěnu nahřívat. Neaplikovat na mokré podklady a neprovádět za silného větru! 

Čištění:

Materiál znečištěný nevytvrzenou pěnou očistíme čističem PU pěny. Ruce očistíme vodou a mýdlem, následně ošetříme reparačním krémem na ruce.

Skladování:

18 měsíců v originálním neotevřeném obalu při teplotách +5°C až +25°C. Skladujte dnem dolů.

Soubory ke stažení

NázevFormátVelikostOtevřít souborStáhnout soubor
den braven thermo kleber wood - technický list.pdf0,11 MBotevřítstáhnout
den braven thermo kleber wood - bezpečnostní list.pdf0,28 MBotevřítstáhnout
Ohodnoťte produkt

Hodnocení produktu Thermo Kleber WOOD zákazníky

Celkové hodnocení:100%( hodnotil 1 zákazník, níže jsou zobrazena textová hodnocení )
před 4 měsíci100%

Zatím dobrý

Nic

Kvalita

Kontakty Vše o nákupu Proč s námi Přihlásit se