Lepicí a stěrková malta Baumit DuoContact

Vodoodpudivá lepicí a stěrková malta na bázi cementu pro lepení a stěrkování fasádních izolačních desek... ... více
Dostupnost:5 - 7 pracovních dnů
Cena za 1 bal s DPH:240.79240,79
Cena za 1 bal bez DPH:199,- Kč
bal
Značka:Baumit  
Záruka:6 měsíců od data výroby
Rozměr:25 kg
Hmotnost:25 kg / bal
V balení:25 kg/ bal
Kód produktu:103140V-25
Odborný technický poradce:  poradime@levnestavebniny.cz

Lepicí a stěrková malta Baumit DuoContact

Vodoodpudivá lepicí a stěrková malta na bázi cementu pro lepení a stěrkování fasádních izolačních desek. Pro EPS-F a minerální vaty. Min. tloušťka armovací vrstvy je 3 mm.

Použití

Použití v interiéru i exteriéru, zejména pro lepení tepelně izolačních fasádních desek na podklad, pro provádění armovací a vyrovnávací stěrky s vložením sklotextilní výztužné síťoviny v tepelně izolačním systému Baumit Duo.

Podklad musí vyhovovat platným normám, musí být pevný, bez uvolňujících se částic, zbavený prachu, nátěru, zbytků odformovacích prostředků a solných výkvětů. Musí být dostatečně drsný, suchý a rovnoměrně nasákavý. Povrch nesmí být vodoodpudivý.

Zpracování 

Baumit DuoContact se nasype do cca 5-6 l záměsové vody na 25 kg suché směsi a smísí pomaluběžným mísidlem. Po cca 5 minutovém odležení a opětovném promísení je připravena ke zpracování. Vždy zamísíme obsah celého pytle.

 

V tepelně izolačních systémech: Použití jako lepidlo

  • Podklad musí být rovinný (max. 5 mm/1 m). Nerovnosti do 10 mm lze vyrovnat přímo při lepení Baumit DuoContact, větší nerovnosti samostatnou vrstvou omítky. Lepicí stěrku nanášíme po celém obvodu tepelně izolační fasádní desky a na tři místa uvnitř její plochy. Na ideálně rovných podkladech lze lepicí stěrku nanášet ozubenou stěrkou po celé ploše.

 

V tepelně izolačních systémech: Použití jako armovací stěrka

  • Na tepelně izolační desky se nanese ozubeným hladítkem armovací vrstva součastně s vkládáním sklotextilní síťoviny Baumit DuoTex. Nedošlo-li k aplikaci zmíněné vrstvy do 2 týdnů po přilepení fasádních polystyrénových desek, je nutné desky znovu přebrousit. Kolmo na diagonálu oken, výklenků apod. je třeba ještě před celoplošným prováděním armovací stěrky vložit pásy sklotextilní výztužné síťoviny (50 x 33 cm). Ozubeným hladítkem (ozubení 10 mm) se nanese lepicí stěrka na podklad a do čerstvé vrstvy se vtlačí ve svislých pásech výztužná síťovina s přesahem min. 100 mm. Následně se plocha za případného přidávání materiálu vyhladí do roviny. Výztužná síťovina nesmí být po provedení armovací vrstvy viditelná. Pod síťovinou nesmí zůstat prázdná místa bez stěrkovací hmoty. Ochranné krytí síťoviny – min. 1 mm (v oblastech přesahů síťoviny min. 0,5 mm) stěrkovací hmoty, max. 3 mm, nanášené metodou „mokré do mokrého“.

 

 

Technické údaje  
zrnitost 1,0 mm
součinitel tepelné vodivosti (λ) 0,83 W/mK
faktor difúzního odporu (μ) 10
lepení nebo stěrkování EPS-F cca 3-4 kg/m2
lepení nebo stěrkování MW cca 3-6 kg/m2
vyrovnávací vrstva cca 3-6 kg/m2
potřeba vody cca 5-6 l záměsové vody / 25 kg suché směsi
   

Upozornění a všeobecné pokyny
Teplota vzduchu a podkladu nesmí během zpracování a tuhnutí klesnout pod +5 °C. Při přímém slunečním záření, dešti nebo silném větru se doporučuje fasádu chránit vhodným způsobem. Při případném obrušování armovací stěrky je nutné dbát na to, aby nedošlo k poškození výztužné síťoviny. Kladeli se dvojitá výztuž, je nutné nanášet druhou vrstvu armovací stěrky s časovým odstupem min. 24 hodin. Nepřimíchávat žádné jiné materiály. Baumit DuoContact zpracovat v závislosti na klimatických podmínkách do cca 1 – 2 h po přidání záměsové vody. Před nanesením povrchové úpravy musí být dodržena technologická přestávka min. 7 dní.

Soubory ke stažení

NázevFormátVelikostOtevřít souborStáhnout soubor
Baumit DuoContact - technický list.pdf0 MBotevřítstáhnout
Baumit - zateplovací systémy - technické detaily.pdf2,05 MBotevřítstáhnout
Baumit - technologický předpis pro tepelně izolační systémy.pdf1,93 MBotevřítstáhnout
Baumit požární bezpečnost staveb - zateplovací systémy.pdf0,46 MBotevřítstáhnout
Baumit - lepící a stěrkovací hmoty - bezpečnostní list.pdf0,24 MBotevřítstáhnout
Baumit - lepící a stěrkovací hmoty - prohlášení o shodě.pdf0,14 MBotevřítstáhnout
Příbuzné produkty
82,32 Kč / kg
5 - 7 pracovních dnů
64,08 Kč / kg
5 - 7 pracovních dnů
2 828,86 Kč / ks
5 - 7 pracovních dnů
88,98 Kč / kg
5 - 7 pracovních dnů
 
Ohodnoťte produkt

Hodnocení produktu DuoContact zákazníky

Celkové hodnocení:90%( hodnotil 1 zákazník )
Kontakty Vše o nákupu Proč 20 let s námi Přihlásit se