Den Braven Rychlá 2K pěna EXPRES

Výborná dvoukomponentní chemicky vytvrzující polyuretanová pěna, která velice rychle tvrdne v celém průřezu současně bez rozdílu na množství dávkované pěny a bez přístupu vzduchu. Cíleně určena k použití u objektů s krátkým termínem výstavby, kde je minim ... více
Dostupnost:Ihned k odběru
Cena za 1 ks s DPH:199.6199,60
Cena za 1 ks bez DPH:164,96 Kč
ks
Značka:Den Braven  
Záruka:24 měsíců
Rozměr:400 ml
Váha:0,4 kg / ks
Barva:modrá
Doba dodání:Do druhého pracovního dne
Kód produktu:40310EXP
Den Braven
Doprava zdarma
na produkty značky Den Braven
nad 18 150,- Kč s DPHzdarma

Den Braven Rychlá 2K pěna EXPRES

Popis: 

Rychlá 2K pěna EXPRES od společnosti Den Braven je špičková dvoukomponentní chemicky vytvrzující polyuretanová pěna, která velice rychle tvrdne v celém průřezu současně bez rozdílu na množství dávkované pěny a bez přístupu vzduchu. Ideální u objektů s krátkým termínem výstavby, kde je minimum technologických přestávek.

Výhody:

  • Snadná manipulace.
  • Rychle vytvrzující, vysoká pevnost.
  • Vysoká přilnavost a lepivost k různým podkladům - beton, kámen, dřevo,plasty.

Použití:

Rychlá 2K pěna EXPRES je určena na montáže výkladů, okenních rámů velkých rozměrů a dveřních zárubní, pro vyplňování montážních prostorů mezi panely, s požadavkem na vysokou pevnost, ale lze užít jako vhodné řešení pro lepení parapetů, vyplňování průchodů el. vedení a potrubí skrze stěny a podlahy, apod. 

Technické parametry  
Tepelná odolnost -40°C až 90°C (po vytvrzení)
Aplikační teplota 5°C až 25°C
Třída reakce na oheň F
Řezatelnost 15-20 min.
Vytrvzení 3 hod.

Podklad:

Pěnu je možné použít na pevné, čisté a odmaštěné povrchy bez volných částic. Povrchy ohrožené znečištěním překrýt! Podklad není třeba vlhčit, stejně tak PUR pěnu po její aplikaci, neboť vytvrzuje chemickým procesem.

Aplikace:

Před použitím otočte 10x aretačním šroubem na dně nádoby ve směru šipky o 360°. Tím dojde k porušení nádoby s tvrdidlem. Našroubujte aplikační trubičku pevně na ventil a dózu intenzivně protřepejte dnem vzhůru (minimálně 40 krát). Při protřepávání musí být slyšitelný zvuk uvolněné zátky patrony při prvních protřepání uvnitř dózy. Při pěnění držet dózu dnem vzhůru. Spáru zbytečně nepřeplňovat, pěna zvětší svůj objem až dvojnásobně.
Po smíchání obou složek je nutno pěnu do cca 8 min. vypěnit. Po této době dojde k vytvrzení a to i uvnitř dózy. Během této doby lze pěnění krátce přerušit. Po 20 min. je možno vytvrzenou pěnu dále zpracovávat - ořezat, zaomítat apod. 

Omezení:

Nedoporučujeme použití pro aplikace pod vodou. Nulová adheze na PE, PP, silikon, teflon a mastné podklady. Nedoporučujeme při nízkých teplotách pěnu nebo spáry nahřívat, neaplikovat na podklady pokryté jinovatkou. 

Čištění:

Nářadí znečištěné nevytrzenou pěnou očistíme čističem PU pěny, ruce potom vodou a mýdlem, následně ošetříme reparačním krémem na ruce.

Skladování:

12 měsíců v originálním neotevřeném obalu při teplotách +5°C až +25°C, datum spotřeby je uveden na obalu. Skladuje se dnem dolů!

Bezpečnost:

Dodržujte pokyny z bezpečnostního listu.

Soubory ke stažení

NázevFormátVelikostOtevřít souborStáhnout soubor
den braven rychlá 2k pěna - technický list.pdf0,09 MBotevřítstáhnout
den braven rychlá 2k pěna - bezpečnostní list.pdf0,28 MBotevřítstáhnout
Ohodnoťte produkt

Hodnocení produktu Rychlá 2K pěna EXPRES zákazníky

Podělte se s ostatními zákazníky o Váš názor na tento produkt.
Kontakty Vše o nákupu Proč s námi Přihlásit se